5 aktywności, które możemy wykonywać na świeżym powietrzu jesienią

2017-10-04
5 aktywności, które możemy wykonywać na świeżym powietrzu jesienią
Przez wielu z nas jesień uważana jest za najgorszą porę roku. Pochmurne niebo, ciągle padający deszcz i coraz niższa temperatura sprawiają, że odchodzi nam ochota na ćwiczenia. Pamiętajmy, że wśród tej ponurej aury zdarzają się ciepłe, jesienne dni, a wtedy warto zdecydować się na ćwiczenia na świeżym powietrzu, które poprawią nam humor. Dziś podpowiadamy, na jakie aktywności można się zdecydować.

Dlaczego warto ćwiczyć jesienią na świeżym powietrzu?


Fakt, że dni stają się coraz krótsze, nie wpływa na nas pokrzepiająco. O wiele mniejsza ilość słońca w porównaniu do okresu letniego sprawia, że jesteśmy przygnębieni, a nasza chęć do aktywności fizycznej sukcesywnie się obniża. Dlatego musimy się temu przeciwstawić, ponieważ jak wiadomo, właśnie aktywność fizyczna poprawia nasz humor i chęć do życia, dzięki produkowanym podczas wysiłku endorfinom.

Kolejnym atutem aktywności fizycznej na świeżym powietrzu podczas jesiennych dni jest możliwość wzmocnienia swojej odporności na jesień oraz zimę. Ponadto dzięki uprawianiu sportu zachowamy uzyskaną latem kondycję. Sprawdźmy zatem, jakiego rodzaju aktywność możemy wykonywać na świeżym powietrzu.

Spacer


Spacer jest tą aktywnością fizyczną, którą możemy polecić każdemu bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Wystarczy krótki spacer około 30-minutowy, by dotlenić nasz organizm, a przy tym nie obciążymy mięśni ani stawów. Nie dość, że będziemy mogli podziwiać jesienne pejzaże, to krótki spacer wpłynie także pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Pamiętajmy, że nawet do spaceru należy się odpowiednio przygotować i mamy na myśli ciepłe ubranie. Panom polecamy ciepłe bluzy marki Trec, które wyposażone w kaptur z podwójną podszewką, skutecznie chronią przed chłodnym wiatrem. Kobiety na spacerach zazwyczaj wolą wyglądać elegancko i oczywiście nie ma w tym nic złego, ale pamiętajmy, że sportowy strój jest zawsze wygodniejszy od jeansów i skórzanej kurtki.

Nordic Walking


Mimo że ta aktywność fizyczna jest kojarzona ze starszymi osobami, warto kupić specjalne kijki i przekonać się do intensywnego marszu. Przede wszystkim ten rodzaj aktywności angażuje o wiele więcej mięśni ciała niż zwykły spacer. Regularny marsz z kijkami pomoże nam zachować kondycję fizyczną i dobre zdrowie na długie lata.

Jako że nordic walking jest nieco bardziej męczący niż spacer, warto wybrać ubrania funkcyjne, które odprowadzają pot na zewnątrz – można się zdecydować na funkcyjną bieliznę, a na nią nałożyć sportowe ubranie.

Jogging


Jogging jest aktywnością dla osób nieco bardziej wymagających. Jeśli przez całe lato regularnie biegaliśmy, szkoda by było skończyć z tym wraz w pierwszymi jesiennymi dniami. Nieco niższa temperatura nie przeszkadza w bieganiu, które pomaga nam się pozbyć stresu i napięcia. Jak do każdej aktywności na dworze, tak i w tym przypadku musimy zadbać o odpowiedni ubiór, w którym nie będzie nam za zimno, ale w którym także się nie przegrzejemy.

Jazda na rowerze


Jeśli latem jeździliśmy na rowerze do pracy lub wyruszaliśmy na rowerowe wycieczki dla przyjemności, to nieważne co nami kierowało, zawsze taka aktywność wpływa na nas korzystnie. Dobra kondycja i samopoczucie to pozytywne efekty uboczne tego rodzaju aktywności. Nie ma sensu wraz z pierwszymi jesiennymi dniami chować rower do piwnicy, a wręcz przeciwnie, starajmy się jeździć jak najdłużej.

Gimnastyka w parku


Wiele osób pod dachem siłowni uprawia rozmaite sporty takie jak joga czy tai-chi, a nawet zwykłe ćwiczenia siłowe na atlasie. W wielu miastach Polski w parkach zamontowane są siłownie na świeżym powietrzu, więc warto z nich korzystać, póki pozwala nam na to pogoda, a na ćwiczenia na siłowni jeszcze nadejdzie czas.

Warto wspomnieć, że tak jak na siłowni nie pojawiamy się w zwykłym sportowym ubraniu, tak podczas ćwiczeń na siłowni na świeżym powietrzu powinniśmy być ubrani w profesjonalne sportowe ubrania marki Trec. Ubrania funkcyjne doskonale odprowadzają pot, a oprócz tego są bardzo komfortowe: zrobione są z rozciągliwego materiału i posiadają płaskie szwy, które nie drażnią skóry – takie cechy posiada np. koszulka Rash 002.

Gorąco zachęcamy do uprawiania sportu na świeżym powietrzu, ponieważ wpływa to pozytywnie nie tylko na naszą kondycję, ale także na samopoczucie. Wystarczy odrobina chęci, czasu i oczywiście profesjonalne Trec ubrania, które ochronią nas przed chłodem i można bez obaw spacerować, biegać, jeździć na rowerze i ćwiczyć na siłowniach plenerowych.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixelpixelpixelpixelpixelpixel