Blog

Witaminy i mikroelementy w diecie sportowca

Witaminy i mikroelementy w diecie sportowca

Witaminy i mikroelementy odgrywają bardzo istotną rolę w energetycznych reakcjach przemiany materii w organizmie. Maja duże znaczenie dla budowy masy mięśniowej, a także oczywiście dla dobrego stanu zdrowia i zapobiegania chorobom. Wszystko to składa się na ogólną kondycję fizyczną naszego organizmu, która jest podstawą, jeśli zależy nam na dobrych wynikach sportowych. Jakich witamin i mikroelementów nie może zabraknąć w twojej diecie?  


czytaj dalej

Większe mięśnie naramienne

Większe mięśnie naramienne

Czy zastanawiasz się, w jaki sposób wypracować satysfakcjonujące mięśnie? Istotne są trzy podstawowe czynniki, dobrze zaplanowany trening, odpowiednia dieta oraz odpoczynek. Jak ćwiczyć i jakich składników odżywczych dostarczać, by szybciej móc cieszyć się imponującymi mięśniami naramiennymi?


czytaj dalej

Sposoby na przetrenowanie

Sposoby na przetrenowanie

Przetrenowanie to częsty rezultat napięcia treningowego połączonego ze stresem w naszym życiu codziennym. Jest ono negatywnym zjawiskiem, które prowadzi do spowolnienia efektów treningów, stagnacji, a nawet groźnych kontuzji. Jak nie dopuszczać do przetrenowania i w jaki sposób radzić sobie z jego objawami, kiedy wystąpią?


czytaj dalej

Czego jeszcze nie wiesz o aminokwasach BCAA

Czego jeszcze nie wiesz o aminokwasach BCAA

Dzięki rozgałęzionym łańcuchom aminokwasy BCAA nie ulegają przemianom metabolicznym w wątrobie i trafiają bezpośrednio do mięśni. Aż 35% tkanki mięśniowej składa się właśnie z owych trzech aminokwasów, których nasz organizm nie jest w stanie syntezować samodzielnie, czyli z izoleucyny, leucyny i waliny. Co może zdziałać suplementacja preparatami dostarczającymi BCAA, jak Scitec BCAA Xpress, Scitec BCAA 4000, BCAA Xplode i tym podobnymi?


czytaj dalej

Stosowanie preparatów wysokobiałkowych

Stosowanie preparatów wysokobiałkowychBiałko jest niewątpliwie jednym z najważniejszych składników pokarmowych w diecie sportowców i osób aktywnych fizycznie. Zapewnia ono utrzymanie zrównoważonego lub dodatniego bilansu azotowego. Jest istotnym elementem struktur układu nerwowego i oczywiście budulcem dla mięśni. Jakie ilości białka powinniśmy dostarczać i po jakie suplementy wysokobiałkowe sięgnąć?
czytaj dalej
pixelpixelpixelpixelpixelpixel