Artykuły

Jak uniknąć kontuzji?

Jak uniknąć kontuzji?Gdy zależy nam na szybkim wzroście mięśni barków, często zapominamy o czasie, który powinniśmy poświęcić na regenerację. Dowiedz się, jak uniknąć kontuzji i jakie odżywki stosować, by wspomóc regenerację mięśni.
czytaj dalej

5 rzeczy, które warto zabrać na trening

5 rzeczy, które warto zabrać na treningO tym, że na trening należy wziąć wygodny strój i butelkę wody na pewno wiesz - to są rzeczy oczywiste. Dziś natomiast podpowiadamy, co jeszcze może ci się przydać na siłowni. Poznaj gadżety, które ułatwią ci trening.
czytaj dalej

Suplementacja dla początkujących kulturystów

Suplementacja dla początkujących kulturystówPromocja sportu i zdrowego stylu życia sprawia, że treningi na siłowni cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Tuż po wkroczeniu w świat regularnych ćwiczeń, wyłania się temat odpowiedniego odżywiania. Odpowiedni dobór suplementów może wspomóc dietę sportowca. Jak powinna wyglądać właściwa suplementacja początkującego kulturysty?
czytaj dalej

Większe mięśnie naramienne

Większe mięśnie naramienne

Czy zastanawiasz się, w jaki sposób wypracować satysfakcjonujące mięśnie? Istotne są trzy podstawowe czynniki, dobrze zaplanowany trening, odpowiednia dieta oraz odpoczynek. Jak ćwiczyć i jakich składników odżywczych dostarczać, by szybciej móc cieszyć się imponującymi mięśniami naramiennymi?


czytaj dalej

Sposoby na przetrenowanie

Sposoby na przetrenowanie

Przetrenowanie to częsty rezultat napięcia treningowego połączonego ze stresem w naszym życiu codziennym. Jest ono negatywnym zjawiskiem, które prowadzi do spowolnienia efektów treningów, stagnacji, a nawet groźnych kontuzji. Jak nie dopuszczać do przetrenowania i w jaki sposób radzić sobie z jego objawami, kiedy wystąpią?


czytaj dalej

Techniki wywoływania postępów

Techniki wywoływania postępówWszyscy sportowcy zdają sobie sprawę z tego, że aby robić postępy, należy cały czas udoskonalać swoje treningi i wprowadzać do nich kolejne ulepszenia. Stagnacja i rutyna to wrogowie rozwoju. Dziś doradzimy, jak ich uniknąć i jak wywołać szybsze postępy, w prowadzając do treningów stosunkowo niewielkie zmiany.
czytaj dalej

Sucha masa mięśniowa, suplementy, które pomogą ją uzyskać

Sucha masa mięśniowa, suplementy, które pomogą ją uzyskaćBardzo wielu sportowców dąży w swoich treningach do uzyskania suchej masy mięśniowej, czyli takiej, która charakteryzuje się niskim poziomem tkanki tłuszczowej. W osiągnięciu jej przyrostu mogą nam skutecznie pomóc suplementy. Należy jednak dobierać je umiejętnie i stosować w połączeniu z regularnym treningiem oraz odpowiednio skomponowana dietą.
czytaj dalej

Napoje sportowe – co pić podczas treningu?

Napoje sportowe – co pić podczas treningu?

Napoje sportowe wspomagają efektywność wysiłku fizycznego. Komponowane są pod kątem dostarczenia organizmowi potrzebnych w czasie wysiłku składników. Uzupełniają rezerwy węglowodanowe, pozwalają zapobiegać utracie wody i elektrolitów. W zależności od długości i intensywności treningu oraz od oczekiwanych efektów możemy sięgać po różne napoje. Co pić podczas treningu, by redukować zmęczenie, dodać sobie siły czy przyspieszyć spalanie?


czytaj dalej

Szybszy wzrost mięśni, proste wskazówki

Szybszy wzrost mięśni, proste wskazówkiKażdemu kulturyście i osobie trenującej na siłowni zależy na rozwoju mięśni. Niestety nie każdy ćwiczący wie, jakie metody pozwolą na wzrost mięśni zgodny z oczekiwaniami. Problem ów dotyczy nie tylko osób początkujących, ale także kulturystów średnio zaawansowanych. Sprawdźmy więc, co jest istotne podczas trenowania na siłowni.
czytaj dalej

Jak często trenować i jakie stosować suplementy

Jak często trenować i jakie stosować suplementyNiezależnie od stopnia wytrenowania i stażu treningowego, każda osoba będąca bywalcem siłowni musi mieć opracowany precyzyjny plan treningowy. Powstaje pytanie ile razy w tygodniu trenować albo co ile dni trenować poszczególne partie ciała. Z czasem nasuwa się kolejne pytanie: jakie suplementy stosować, by trening dawał lepsze efekty? Postaramy się odpowiedzieć na oba.
czytaj dalej
12
pixelpixelpixelpixelpixelpixel