BCAA Xplode

Czego jeszcze nie wiesz o aminokwasach BCAA

Czego jeszcze nie wiesz o aminokwasach BCAA

Dzięki rozgałęzionym łańcuchom aminokwasy BCAA nie ulegają przemianom metabolicznym w wątrobie i trafiają bezpośrednio do mięśni. Aż 35% tkanki mięśniowej składa się właśnie z owych trzech aminokwasów, których nasz organizm nie jest w stanie syntezować samodzielnie, czyli z izoleucyny, leucyny i waliny. Co może zdziałać suplementacja preparatami dostarczającymi BCAA, jak Scitec BCAA Xpress, Scitec BCAA 4000, BCAA Xplode i tym podobnymi?


czytaj dalej

Aminokwasy egzogenne niezbędne dla mięśni

Aminokwasy egzogenne niezbędne dla mięśni

Aminokwasy to jeden z po podstawowych budulców tkanki mięśniowej. Dzielimy je na endo- i egzogenne, czyli na syntezowane przez ciało oraz na dostarczane z zewnątrz. Aminokwasy egzogenne są niezwykle ważnym elementem diety sportowców. Należy zadbać o dostarczanie ich z pożywieniem i suplementacją, gdyż nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie ich syntezować.


czytaj dalej

Anaboliczne działanie glutaminy

Anaboliczne działanie glutaminyGlutamina to aminokwas, czyli składnik białka – ale dość szczególny. Wykazuje bowiem silne działanie anaboliczne, któremu zawdzięczamy zwiększony wzrost mięśni. Wokół glutaminy narosło w ostatnich latach sporo kontrowersji, a jej skuteczność poddawana została w wątpliwość. Czy słusznie? Jak, według najnowszych badań naukowych, naprawdę działa glutamina?
czytaj dalej
pixelpixelpixelpixelpixelpixel