5 rzeczy, które warto zabrać na trening

2017-08-21
5 rzeczy, które warto zabrać na trening
Nawet doświadczeni sportowcy mogą mieć problemy z prawidłowym spakowaniem wszystkich niezbędnych rzeczy na trening. Często okazuje się, że przedmioty, które każdego dnia zabieramy ze sobą na siłownię, tak naprawdę niezbyt nam się przydają. Watro z nich zrezygnować i w sposób przemyślany skompletować cały niezbędny sprzęt. W dzisiejszym wpisie postanowiliśmy zaprezentować listę pięciu elementów, które zawsze warto zabierać na siłownię. Nie będziemy jednak pisać o przedmiotach oczywistych, takich jak wygodny strój, ręcznik lub woda. Postaramy się natomiast zwrócić uwagę na nieco mniej typowe gadżety, które mogą okazać się bardzo przydatne.

Rękawiczki antypoślizgowe

Wykonując ćwiczenia z ciężarami trudno jest się bez nich obejść. Zapewniają większy komfort ćwiczeń, zapobiegają otarciom oraz pozwalają uzyskać pewniejszy chwyt. Pamiętajmy o tym, by dobrać rękawiczki odpowiednio dopasowane do rozmiaru naszych dłoni. Zbyt wąskie mogą tak naprawdę spowodować więcej szkody niż pożytku.

Frotki na nadgarstki

Frotki na nadgarstki okazują się bardzo praktycznym rozwiązaniem. Za ich pomocą możemy jednym ruchem ręki otrzeć pot z czoła. Dzięki temu przerywanie ćwiczeń nie będzie konieczne. Warto pamiętać, by wykorzystywać wyłącznie frotki wykonane z materiałów najwyższej jakości, które nie będą podrażniać skóry. Co ciekawe, na rynku dostępne są także modele frotek, w skład których wchodzą jony srebra. Ich właściwości bakteriobójcze pozwolą na zachowanie większej higieny ciała.

Pulsometr

Niewielkie urządzenie umożliwia stałą kontrolę poziomu tętna. Pulsometr może okazać się szczególnie przydatny, gdy jesteśmy na redukcji. Będzie ona bardziej efektywna jeśli zadbamy o to, by nasze tętno podczas treningu utrzymywało się na poziomie mniej więcej 60-70% tętna maksymalnego. Jeśli jesteśmy fanami elektronicznych gadżetów, to możemy wybrać model pulsometru zaopatrzony w dodatkowe funkcje, takie jak chociażby pomiar spalanych kalorii. Poziom naszego tętna ewentualnie możemy również starać się kontrolować za pomocą wybranych aplikacji możliwych do zainstalowania na smartphonie. Musimy jednak liczyć się z tym, że podane wyniki mogą okazać się stosunkowo mało precyzyjne.

Pas usztywniający na kręgosłup

Jeśli planujemy wykonywanie ćwiczeń, które nawet w niewielkim stopniu mogą narazić nasze plecy na przeciążenia, to warto byśmy wykorzystali usztywniający pas na kręgosłup. Jego stosowanie zalecane jest zwłaszcza w momencie wykonywania ćwiczeń z dużym obciążeniem lub tzw. martwego ciągu, ponieważ to właśnie one mogą w największym stopniu wpływać negatywnie na stan naszego kręgosłupa. W przypadku ćwiczeń innego typu, stosowanie pasa treningowego nie jest zalecane.

Dobrej jakości torba sportowa

Zawsze powinniśmy pamiętać również o tym, jak ważnym elementem wyposażenia na siłownię jest odpowiedni plecak lub torba sportowa. Polecić możemy między innymi produkty firmy Trec. Torba treningowa TREC TEAM posiada aż 42 litry pojemności, dzięki czemu z łatwością uda się nam zmieścić wszystkie niezbędne przedmioty. Znaczna ilość kieszeni o różnej wielkości pozwoli nam posegregować i w większym stopniu zabezpieczyć zawartość. Warto również zwrócić uwagę na specjalną przestrzeń, która zaprojektowana została z myślą o przetransportowaniu mokrej po treningu odzieży. Wentylowana kieszeń skonstruowana została w sposób, który pozwala na oddzielenie oraz szybsze wysuszenie mokrej odzieży. To właśnie ona stanowi jeden z podstawowych elementów wyróżniających Trec. Torba tej marki charakteryzuje się także doskonała jakością wykonania oraz modnym sportowym designem. Ponadto specjalnie wyprofilowane szelki oraz dostosowane klamry sprawiają, że w razie potrzeby będziemy mogli przekształcić torbę Trec w plecak.

trec torba


Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixelpixelpixelpixelpixelpixel