Efektywne spalanie tkanki tłuszczowej

2017-03-31
Efektywne spalanie tkanki tłuszczowej
Każdy z nas życzyłby sobie oglądać w lustrze płaski, umięśniony brzuch bez odrobiny tłuszczu. Dojście do takiego stanu bywa jednak wyzwaniem – dla niektórych większym dla innych mniejszym. Ograniczenia w diecie, wieczny głód i intensywne treningi mają doprowadzić nas to wymarzonej sylwetki. Jest jednak jeszcze jeden istotny czynnik, który może sprawić, że nasze wysiłki nie na wiele się zdadzą. To metabolizm, od którego zależy zdolność organizmu do spalania tkanki tłuszczowej. To dzięki niemu ektomorficy mogą spożywać duże ilości kalorycznego jedzenia i nie tyją. To przez spowolnienie metabolizmu możesz mieć problem ze zrzuceniem zbędnych kilogramów, nawet jeśli czynisz sobie ciągłe wyrzeczenia. Istotne znaczenie ma tu genetyka. Niestety pewne własności organizmu dziedziczymy w spadku. Może to wydawać się niesprawiedliwe, jednak na wszystko jest sposób. Metabolizm możesz przyspieszyć! Jak to zrobić?

Centrum metabolizmu, które zarządza zużywaniem tkanki tłuszczowej, jest tarczyca. Jeśli działa ona wolno, to nawet bardzo intensywne treningi i głodówka nie sprawią, że efektywnie spalimy tkankę tłuszczową. Jeżeli zaś tarczyca działa w szybkim tempie, możemy pozwolić sobie na zjedzenie kalorycznego posiłku przed snem i organizm nie zmagazynuje dostarczonych kalorii w postaci zapasu tkanki tłuszczowej.

Tarczyca jest ważnym punktem w ciągu zaopatrującym organizm w energię. To między innymi za jej pośrednictwem substancje odżywcze są zużywane na potrzeby energetyczne. Gdy tarczyca zwalnia swoje tempo działania, nadmiar kalorii zamiast trafić do komórek jako paliwo, trafia do różnych części ciała, gdzie jest odkładany jako tkanka tłuszczowa.

Naszym celem powinno być zatem skoncentrowanie się na pobudzeniu tarczycy do pracy. Łagodne formy niedoczynności tego gruczołu są powszechnie spotykane u ludzi w różnym wieku, nie tylko u osób starszych lub ze zdiagnozowanymi problemami endokrynologicznymi. Taką niewielką niedoczynność można na szczęście skutecznie regulować.

Wsparcie dla tarczycy

Skuteczne spalanie tłuszczu jest możliwe dzięki pobudzeniu tarczycy do pracy. Możemy osiągnąć ten cel, stosując umiejętną suplementację. Jakie składniki warto w niej uwzględnić?

Jodyna

Jest to suplement numer jeden, jeśli zależy nam na prawidłowej pracy tarczycy. Odpowiednie dawki jodu bardzo skutecznie ją wspomagają. Przedawkowanie może jednak przynieść zgubne efekty. Nie należy przekraczać dawki 2000 mg jodu dziennie.


Selen

Badania naukowe dowiodły, że organizmy osób cierpiących na niedoczynność tarczycy wykazują zwykle deficyt selenu. Jest to minerał, który zdaje się wykazywać duży wpływ na funkcjonowanie tego gruczołu. Jego nadmiar, podobnie jak w przypadku jodu, może mieć jednak negatywny wpływ na na nasze zdrowie. Optymalna ilość selenu to dawka pomiędzy 200 a 900 mcg dziennie.

DHEA

Suplementacja DHEA wspomaga aktywność hormonów odpowiedzialnych za termogenezę i pobudza funkcjonowanie tarczycy. Podczas przeprowadzonych testów osoby biorące udział w badaniu otrzymywały dawkę 200 mg DHEA dziennie przez 3 tygodnie. W tym okresie średnio każdy z badanych utracił około 5 kg tkanki tłuszczowej.

Tyrozyna

jeden z ważniejszych aminokwasów. Tyrozyna ma szczególne znaczenie dla ilości hormonu tarczycy T3, gdyż bezpośrednio reguluje jego produkcję. Dodatkowo tyrozyna ma korzystny wpływ na koncentrację, dzięki czemu doskonale sprawdza się jako suplement przyjmowany przed treningiem. Optymalna dawka na początek to cztery porcje po 500 mg dziennie, spożywane między posiłkami, czyli w sumie 2000 mg na dzień. Górna granica to 3000 mg dziennie.

olimp thermo speed

Suplement diety dla sportowców Olimp Thermo Speed dostarcza optymalnej dawki L-tyrozyny, która przyczynia się do zwiększenia wydatkowania kalorycznego, wspierając pracę tarczycy. L-tyrozyna jest jednocześnie prekursorem cholecystokininy, hormonu „sytości”. Może więc mieć znaczący wpływ na zmniejszenie ilości przyjmowanego pożywienia, a tym samym ilości kalorii dostarczanych w ciągu dnia. Preparat Olimp Thermo Speed został dodatkowo wzbogacony o ekstrakty z Garcinia cambogia, gorzkiej pomarańczy, pokrzywy indyjskiej, pieprzu kajeńskiego, zielonej kawy czy guarany, działające w kierunku rozkładu tkanki tłuszczowej i utlenienia produktów jej rozpadu. Preparat Olimp Thermo Speed i zbliżone suplementy typu fat burner dostepne są w naszym sklepie w kategorii redukcja wagi.

Co z tymi kaloriami?

Samo ograniczenie kaloryczności posiłków nie przyniesie nam oczekiwanych efektów, jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej – z tej prostej przyczyny, iż w stanie niedoboru kalorii tarczyca zaczyna spowalniać tempo funkcjonowania. Skoro nie ma czym zarządzać, to po co ma pracować na wysokich obrotach? Osiągamy zatem efekt niemal odwrotny do zamierzonego. Kiedy ograniczamy kalorie, organizm zaczyna oszczędniej zużywać energię i aktywnie chronić tłuszcz, odkładając go „na zapas”.

Jedyną skuteczna drogą jest zatem „rozkręcenie” metabolizmu. Oprócz stosowania wspomnianej suplementacji, bardzo istotny jest w tym wypadku również regularny trening. Nic tak nie pobudza pacy całego organizmu, jak intensywny wysiłek dwa-trzy razy w tygodniu. Dopiero połączenie treningu, diety i odpowiedniej suplementacji pozwoli nam efektywnie dążyć do uzyskania umięśnionego ciała, pozbawionego zbędnej tkanki tłuszczowej.
 
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
pixelpixelpixelpixelpixelpixel