Jakie suplementy stosować przed treningiem?

2017-02-01
Jakie suplementy stosować przed treningiem?

Rynek oferuje nam bogaty wybór suplementów, które nie tylko oddziałują na gospodarkę energetyczną ciała, ale także tworzą ochronę mięśni, dzięki funkcjom odżywczym. Czy warto brać odżywki przed treningiem? Odpowiedź nasuwa się sama: oczywiście, że tak! Teraz pozostaje się zastanowić, które będą najlepsze.

 

ARGININA I CYTRULINA

 

W suplementach aminokwasy te występują pod postacią L-argininy i L-cytruliny. Mają duży wpływ na organizm sportowca, ponieważ zwiększają jego wytrzymałość oraz poprawiają natlenienie tkanek.

 

Zadaniem argininy jest zwiększenie produkcji tlenku azotu, a to wiąże się z rozszerzeniem naczyń krwionośnych. Dzięki temu powiększone naczynia krwionośne przyjmują więcej składników odżywczych, a to pozytywnie wpływa na regenerację i wzrost mięśni. Mówimy wtedy o tzw. pompie mięśniowej, która dodatkowo motywuje do treningu.

 

Cytrulina ma kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim zmniejsza uczucie zmęczenia oraz poprawia wydolność organizmu, dzięki czemu wysiłek fizyczny może trwać dłużej. Suplementacja cytruliną wpływa też korzystnie na równowagę kwasowo-zasadową. Bardzo istotną funkcją jest też fakt, że zmniejsza nieprzyjemne dolegliwości bólowe następujące w kolejnych dniach po treningu, zwane potocznie „zakwasami”.

 

W ofercie naszego sklepu możesz znaleźć argininę w produkcie Argi Power 1500 Mega Caps w formie łatwo przyswajalnych kapsułek.

 

KREATYNA + BETA-ALANINA

 

Kreatyna jest zaliczana do najmocniej działających dozwolonych środków wpływających na wytrzymałość organizmu oraz zwiększających przyrost beztłuszczowej masy ciała. Dzięki magazynowaniu się w formie fosforanu kreatyny, skraca proces regeneracji mięśni zarówno w trakcie treningu, jak i po nim. Stosowanie kreatyny znacząco wpływa na wzrost siły, przyrost masy mięśniowej oraz można także zaobserwować wzrost wytrzymałości organizmu.

 

Beta-alanina przyczynia się natomiast do magazynowania karnozyny, a to wpływa na wydolność i wytrzymałość mięśni. Przyczynia się także do walki z oksydacją oraz chroni tkankę przed zniszczeniem i działaniem wolnych rodników.

 

Te dwie substancje wzajemnie na siebie oddziałują, a najnowsze badania wykazały, że większe efekty można uzyskać, stosując je razem niż oddzielnie. My proponujemy Olimp Beta-Alanine Xplode Powder, który jest połączenie beta-alaniny i monohydratu kreatyny. Produkt jest dostępny w zakładce Beta alanina.

 

BCAA

 

BCAA jest zestawieniem trzech rozgałęzionych aminokwasów (leucyny, izoleucyny i waliny). Jest bardzo istotnym elementem na liście suplementów, ponieważ wspomaga organizm na kilka sposobów. Przede wszystkim zabezpiecza mięśnie przed katabolizmem - dostarcza aminokwasy na potrzeby energetyczne, a tym samym organizm oszczędza białka mięśniowe.

 

BCAA korzystnie wpływa na poziom zmęczenia, sprawiając, że organizm jest dłużej utrzymywany w fazie gotowości do aktywności fizycznej.

Leucyna zawarta w BCAA ma natomiast działania anaboliczne, czyli przyczynia się do zwiększenia masy mięśniowej.

 

W naszej ofercie znajdziesz m.in. aminokwasy BCAA Xplode oraz BCAA Olimp Mega Caps.

 

KOFEINA

 

Środek, który jest powszechnie znany, jest bardzo silnym stymulantem, który skutecznie wpływa na aktywność fizyczną. Kofeina blokuje receptory adenozynowe w mózgu, dzięki czemu człowiek nie odczuwa zmęczenia i jest gotowy do podejmowania działań i aktywności fizycznej. Badania naukowe dowiodły, że 300 mg kofeiny, skutecznie stymuluje wydolnośći wytrzymałość mięśnia.

 

Osoby trenujące na siłowni i aktywnie uprawiające sport mogą zwiększyć swoją efektywność dzięki stosowaniu suplementów. Pamiętajmy jednak, że samo zażywanie takich specyfików nie wpłynie na wielkość mięśni i wytrzymałość organizmu. Bardzo istotna jest odpowiednia dieta, a przede wszystkim ciężka praca nad swoim ciałem na siłowni. Suplementy diety mogą jedynie pomóc w osiągnięciu wymarzonego efektu.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
pixelpixelpixelpixelpixelpixel